محل تبلیغات شما

بررسی علل خرابی کارت گرافیک لپ تاپ لنوو در نمایندگی لنوو کرج

کارت گرافیک لپ تاپ لنوو

کارت گرافیک از مهم ترین قطعات سخت افزاری هر رایانه است. این قطعه به عنوان واحد پردازشی گرافیک دستگاه، اطلاعات صفر و یک را به زبانی قابل درک و فهم برای کاربر تبدیل می نماید. در واقع کارت گرافیک با عملکرد خود باعث نمایش انواع تصاویر، گرافیک ها، فونت ها و. در صفحه نمایشگر می شود. در صورتی که این قطعه به هر دلیلی دچار آسیب شود، تمامی موارد مذکور در امر نمایش به مشکل بر می خورند. همچنین با گذشت زمان ممکن است خرابی این قطعه به دیگر قسمت ها نیز سرایت پیدا کند. 
از آنجایی که لپ‌ تاپ یک بدنه کوچک و باریک برای نصب قطعات سخت افزاری دارد، تمامی این قطعات به صورت فشرده در کنار هم قرار گرفته و در بدنه لپ تاپ چیده شده اند. از این رو به دلیل نزدیکی این قطعات به همدیگر، خرابی به سرعت از بخش معیوب به کنار ها منتقل شده تا جایی که تمام قسمت‌ های سخت افزار را درگیر کند. 
به همین دلیل توصیه می‌ شود در صورت مواجه شدن با خرابی هر بخش به ویژه کارت گرافیک، به سرعت در جهت رفع مشکل روی آمده اقدام نمایید. می دانید که هر مشکل در ابتدا نشان‌ دهنده علائم کمرنگی بوده که تنها کارشناسان و کسانی که در این زمینه اطلاعات لازم را داشته باشند. قادر به تشخیص و اطلاع یافتن از آن هستند. 
بدین ترتیب در ادامه این مطلب برای شما کاربران گرامی لپ تاپ های لنوو نشانه های اولیه خرابی کارت گرافیک بیان شده است تا در صورت مشاهده آن به سرعت و پیش از تشدید و گسترش خرابی، لپ تاپ خود را در جهت عیب یابی و تعمیر قسمت های معیوب به مراکز مربوطه مانند نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ لنوو در کرج بسپارید. 

علل خرابی کارت گرافیک لپ تاپ لنوو و راه مقابله با آن

یکی از اصلی‌ ترین عوامل خرابی و از کار افتادگی قطعات سخت افزاری لپ تاپ، افزایش دما است. داغ کردن لپ تاپ یکی از مشکلات رایج میان کاربران این نوع از دستگاه ها بوده، که می تواند برای تک تک قطعات آن خطر ساز باشد. این مشکل در صورت تشدید و گذشت زمان طولانی باعث از کار افتادگی قطعات مختلف چون CPU، فن، باتری، هارد و به ویژه کارت گرافیک می‌ شود. برای پیشگیری از وقوع این خطرات، نکاتی که در این مورد در ادامه مطلب بیان شده است را رعایت کنید:
هرگز حین استفاده از لپ تاپ کول پد را فراموش نکنید. کول‌ پد به عنوان یک سیستم خنک کننده مجزا می‌ تواند نقش بسیار زیادی در کاهش گرمای لپ تاپ و حفظ تعادل دمای آن داشته باشد. همچنین از قرار دادن لپ تاپ بر روی سطوح بسته چون فرش، میز، پتو، بالشت و. خودداری کنید. کول پد مناسب ترین مورد برای سطح زیرین لپ تاپ می باشد. 
از استفاده طولانی مدت از لپ تاپ بپرهیزید. در همه دستگاه‌ های الکترونیکی بسته به نوع و قدرت دستگاه، پس از گذشت مدتی از کارکرد آن، یک زمانی برای استراحت لازم است. لپ‌ تاپ نیز به عنوان یک دستگاه الکترونیکی از این قضیه مستثنی نیست. کارکرد پشت سر هم و طولانی مدت این دستگاه می‌ تواند سبب تضعیف توان قطعات سخت افزاری و سپس تولید گرمای زیاد از سوی آن ها شود. 
گرما که به عنوان قاتل جان قطعات الکترونیکی شناخته می‌شود، پس از گذشت مدتی و تشدید آسیب های جزئی، از کار افتادگی این قطعات را باعث خواهد شد. به همین دلیل بهتر است از استفاده طولانی مدت از لپ تاپ پرهیز کرده و همیشه زمانی را برای استراحت قطعات سخت افزاری در نظر بگیرید. 
از نصب برنامه های سنگین و نامتناسب با سخت افزار سیستم خود بپرهیزید. برنامه ها و بازی های فوق سنگین که قطعات لپ تاپ شما توان اجرای صحیح آن ها را ندارند، تنها باعث تضعیف و کاهش توان قسمت های مختلف سخت افزار و نقص عملکرد آن ها می شود. از این رو بهتر است پیش از نصب هر نرم افزار امکانات مورد نیاز آن را با حداکثر امکانات ارائه دهنده از سوی سخت افزار سیستم خود تطبیق داده و در صورت نبود هیچ مشکلی به نصب آن اقدام نمایید. 
یکی دیگر از مخرب ترین آسیب های ممکن در دستگاه‌ های لپ تاپ نوسانات نامناسب برق است. باید بدانید که برق ۲۲۰ ولت شهری یک منبع تامین انرژی قوی است که گاهی اوقات در بردارنده نوسانات مخرب می باشد. در صورت ورود این نوسانات به سیستم شما امکان ایجاد خرابی جزئی و یا جدی در قطعات مختلف لپ تاپ و حتی از کار افتادگی آن ها نیز وجود دارد. 
به همین دلیل کارشناسان همواره توصیه می‌ کنند در جهت پیشگیری از بروز این نوع مشکلات حین اتصال مستقیم لپ تاپ به برق شهری، استفاده از محافظ را فراموش نکنید. محافظ برق وسیله ای است که سبب عدم ورود نوسانات نامناسب ولتاژی به دستگاه مورد نظر و کاهش خطر در این زمینه می‌ شود. 

رایج ترین علائم خرابی کارت گرافیک لپ تاپ لنوو

همانطور که در قسمت های قبلی گفته شد، کارت گرافیک با عملکرد صحیح خود نمایش اشکال مختلف مورد نظر مانند تصاویر، فونت ها، گرافیک ها و. را باعث می شود. در نتیجه خرابی این قطعه در امر نمایش موارد مذکور مشکل پیش آمده و لپ‌ تاپ دچار عدم عملکرد صحیح در امر نمایش می شود. 
شما می توانید با شناخت دقیق نشانه‌ های آن در تشخیص مشکل سرعت عمل به خرج داده و فوراً به رفع آن و پیشگیری از بروز آسیب‌ های جدی تر و تشدید گسترش خرابی بپردازید تا کار به مرکز تعمیر لپ تاپ لنوو در کرج نکشد. رایج ترین علائم خرابی کارت گرافیک لپ تاپ لنوو به شرح زیر است:

1)عدم نمایش تصویر 
2)به هم ریختگی و عدم نمایش صحیح تصویر 
3)نمایش تصویر به شکل های غیر معمول مانند اشکال شطرنجی چهارخانه و. 
4)هنگ کردن سیستم حین اجرای یک برنامه گرافیکی مانند بازی
5)ایجاد خطوط عمودی یا افقی موازی رنگی بر روی تصویر نمایش داده شده 
6)نمایش صفحه مرگ آبی 
7)بهم ریختن رنگ های تصویر نمایش داده شده 
8)ایجاد یک صفحه سیاه در صفحه نمایش

تعمیر و تعویض کارت گرافیک لپ تاپ لنوو در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو کرج

نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ لنوو در کرج، یک مرکز عالی در زمینه تعمیر و تعویض انواع قطعات سخت افزاری به ویژه کارت گرافیک، با به کار گیری بهترین روش ها در مراحل مختلف رفع مشکل چون عیب یابی، ترمیم قسمت های آسیب دیده و. و همچنین با استفاده از پیشرفته ترین ابزار آلات و دستگاه های روز دنیا می باشد. 
شما می توانید در صورت مواجه شدن با علائم مذکور در مورد خرابی کارت گرافیک لپ تاپ لنوو خود و یا آسیب دیدگی دیگر قطعات سخت افزاری سیستم و همچنین بروز اختلالات نرم‌ افزاری، به مرکز نمایندگی لنوو در کرج مراجعه کرده تا از بهترین خدمات ممکن در زمینه رفع مشکلات بخش سخت افزار و یا اختلالات نرم‌ افزاری پدید آمده در سیستم خود در سریع ترین زمان ممکن بهره مند شوید.

منبع: علل اصلی خرابی کارت گرافیک لپ تاپ لنوو

علل اصلی خرابی کارت گرافیک لپ تاپ لنوو

علل خرابی کارت شبکه و تاثیرات آن بر روی سیستم

علل اصلی خرابی اسپیکر لپ تاپ لنوو و راه مقابله با آن

تاپ ,لپ ,های ,گرافیک ,خرابی ,قطعات ,لپ تاپ ,کارت گرافیک ,تاپ لنوو ,گرافیک لپ ,خرابی کارت ,ترین علائم خرابی

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
جدیدترین مقالات سلامتی هارمونی باران استتیودنت استور گل میخک انقلابِ عشق روسیه و پذیرش دانشجو tehrannaranovin نور رسام شرکت تعاونی میثاق بانوان فولادشهر خرید و فروش آهن، انواع میلگرد، پروفیل، تیرآهن، ورق، نبشی و ن