محل تبلیغات شما

برای کاربران لپ تاپ های لنوو، اختلال روشن نشدن لپ تاپ تبدیل به یک معضل شده است

روشن نشدن لپ تاپ های لنوو

عدم روشن شدن لپ تاپ از اختلالات رایج برای هر کاربر بوده است. این اختلال همواره امری طبیعی در استفاده از لپ تاپ و کامپیوتر می باشد، که علل مختلفی باعث رخ دادن چنین مشکلی می شود. راه های مطمئنی برای حل اختلال روشن نشدن لپ تاپ وجود دارد اما عموماً در حین رخداد چنین مشکلی اقدام به فشردن چندین باره کلید پاور می‌کنند که در اکثر مواقع کارساز نیست. 
علاوه بر آن شما برای رفع مشکل روشن نشدن لپ تاپ خود ابتدا باید بدانید که ریشه این مشکل از کجاست. به همین منظور علل روشن نشدن لپ تاپ های لنوو را در ادامه برای شما بیان کرده ایم و امیدواریم با مطالعه آن در رفع مشکل لپ‌تاپ خود موفق ظاهر شوید. 

علل مختلف روشن نشدن لپ تاپ های لنوو

همانطور که گفته شد، چنین مشکلی امری طبیعی در استفاده از تمامی برندهای لپ تاپ بوده که ممکن است دلایل مختلفی را شامل شود. این دلایل ممکن است مربوط به اختلالات و آسیب دیدگی های نرم افزاری و سخت افزاری باشد و یا به یک بی دقتی ساده در استفاده از لپ‌تاپ اختصاص یابد. 
مثلاً اگر شارژر لپ تاپ شما دچار آسیب‌ شود که نتیجه آن ضعیف شدن عملکرد یا از کار افتادن آن باشد، نمی تواند انرژی الکتریکی مورد نیاز لپ‌تاپ را تامین نموده و پس از خالی شدن باتری دستگاه، راهی برای شارژ دوباره آن وجود نخواهد داشت. در چنین حالتی پس از خالی شدن باتری، شما لپ تاپ خود را شارژ می کنید در حالی که هیچ انرژی برای روشن شدن دوباره آن تامین نمی‌شود. پس از شارژ کردن اقدام به روشن کردن لپ تاپ خود نموده و وقتی با عدم روشن شدن آن مواجه میشوید، گمان می کنید حتما مشکلی برای لپ‌تاپ پیش آمده در صورتی که مشکل اصلی از شارژ آن می باشد. 
گاهی ممکن است در حین روشن نشدن لپ تاپ متوجه صدای فن شوید. در واقع در این حالت لپ‌تاپ شما روشن بوده اما به دلیل نور کم صفحه نمایش، گمان می‌کنید صفحه آن خاموش است. در این حالت برای روشن شدن تصویر صفحه نمایش، می‌توانید در قسمت تنظیمات نوری، نور صفحه را افزایش دهید. 
از دیگر دلایل عدم روشن شدن لپ تاپ های لنوو مشکلات سخت افزاری است. آسیب دیدگی بخش مادربرد و دیگر قطعات می‌تواند سبب بروز چنین مشکلاتی شود. اگر دو روش بالا برای تشخیص علت روشن نشدن لپ تاپ خود را تست کرده و مشکل رفع نشد، دلیل آن می‌تواند مربوط به خرابی قطعات سخت افزار باشد که در این مواقع جهت رفع مشکل و همچنین پیشگیری از افزایش خرابی و سرایت آن به دیگر اجزای سخت افزار  باید سریعاً لپ تاپ خود را به مرکز تعمیرات تخصصی بسپارید. مرکز تعمیرات لپ تاپ لنوو در کرج، آماده خدمت رسانی به شما کاربران دیگر برندهای لپ تاپ در زمینه تعمیرات می باشد.


راه هایی برای حل اختلال روشن نشدن لپ تاپ های لنوو

چک کردن شارژر لپ تاپ

همانطور که گفته شد یکی از علل روشن نشدن لپ تاپ، عدم عملکرد شارژر است. در این حالت شارژر لپ تاپ آسیب دیده و قادر به تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز آن نمی باشد. بدین ترتیب لپ تاپ پس از اتمام شارژ، در صورت شارژ مجدد نیز روشن نمی شود. 
برخی کاربران هنگام بروز چنین مشکلی برای شارژ مجدد لپ تاپ خود از شارژر سیستم های دیگر کمک می گیرند که چنین کاری از پایه غلط بوده و شاید در آن لحظه کار شما را راه بیندازد، اما به مرور آسیب های جدی و جبران ناپذیری به لپ تاپ شما وارد می کند. چرا که ورودی های جریان برق در تمامی سیستم ها متفاوت بوده و حتی اگر برای شارژر لپ تاپ خود از شارژر دیگر مدل های لپ تاپ های لنوو نیز استفاده کنید، ممکن است لپ تاپ شما دچار مشکلاتی شود. 
همانطور که می دانید انرژی مورد استفاده لپ تاپ برای کارکرد، برق است. این انرژی از طریق شارژر به دستگاه منتقل می شود. بنابراین اگر از وسیله مخصوص آن جهت تامین انرژی الکتریکی مورد نظر استفاده نکنید، آسیب های جبران ناپذیری به قطعات سخت افزاری لپ تاپ شما وارد می شود.

سلامت باتری

باتری همان بخش مهم سخت افزار بوده که وظیفه آن مدیریت، مصرف و نگهداری انرژی است. پس با توجه به عملکرد مهم باتری و از آنجایی که هر لپ تاپ برای روشن شدن نیازمند برق می‌باشد، هرگونه آسیب دیدگی و خرابی باتری، می تواند در عملکرد آن اختلال ایجاد کرده که نتیجه آن عدم نگهداری انرژی مورد نیاز و روشن نشدن لپ تاپ است. 
حال ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که چگونه از عدم سلامت باتری لپ‌تاپ خود مطمئن شوید تا به رفع آن بپردازید. راه شناسایی این مشکل بسیار ساده می‌باشد. به این صورت که ابتدا باتری را از لپ‌تاپ خود جدا کرده و پس از گذشت چند دقیقه شارژ را به لپ تاپ متصل و اقدام به روشن کردن لپ تاب خود کنید. اگر لپ تاپ با اتصال مستقیم به برق روشن شد، به طور قطعی مشخص می شود که مشکل از باتری دستگاه شما می باشد.

بررسی قطعات قابل تعویض

آسیب دیدگی قطعات قابل تعویض لپ تاپ همان طور که در قسمت های قبلی هم مطالعه کردید، می تواند باعث بروز مشکل روشن نشدن لپ تاپ شود. مثلاً می‌دانید که باتری لپ تاپ در صورت آسیب‌دیدگی، نمی‌توانند وظیفه خود که همان تامین انرژی مورد نیاز می باشد را انجام دهد و در این صورت عمل روشن نشدن لپ تاپ به صورت نمی گیرد. 
قطعات قابل تعویض مانند هارد، رم و. در صورت بروز هرگونه آسیب دیدگی و اختلال می توانند سبب ایجاد چنین مشکلی شوند. در این حالت بهتر است ابتدا رم، هارد و دیگر قطعات قابل تعویض لپ تاپ خود را باز کرده و دوباره متصل کنید تا از علل اصلی مشکل مطلع شوید. 
اگر با تست هر کدام از این قطعات و امتحان دیگر روش هایی که بیان شد، مشکل رفع نشده یا حتی نتوانستید علل اصلی بروز اختلال روشن نشدن لپ تاپ لنوو خود را تشخیص دهید، می توانید از متخصصان نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو در کرج، کمک بگیرید.


منبع:علل روشن نشدن لپ تاپ لنوو

علل اصلی خرابی کارت گرافیک لپ تاپ لنوو

علل خرابی کارت شبکه و تاثیرات آن بر روی سیستم

علل اصلی خرابی اسپیکر لپ تاپ لنوو و راه مقابله با آن

لپ ,تاپ ,روشن ,نشدن ,های ,مشکل ,لپ تاپ ,نشدن لپ ,روشن نشدن ,تاپ خود ,تاپ های ,تامین انرژی الکتریکی

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
سجاد جدید پایگاه اطاع رسانی مداح اهل بیت کربلایی محمدحسین روحی ♥♥ ... رویای خیس ... ♥♥ آوا قرمز کرونا،سیاه چاله ای در زمین ایلیا گیم،وبلاگ خبری سرگرمی حوض نقاشی شبنم خیال نوین رایانه تعمیرات