محل تبلیغات شما

آموزش مرحله به مرحله بروزرسانی تنظیمات بایوس در لپ تاپ های لنوو

عملکرد بایوس در لپ تاپ

بایوس از قابل اهمیت ترین قطعات داخلی لپ تاپ بوده که بر روی مادربرد قرار دارد. وظیفه بوت کردن لپ تاپ بر عهده این قطعه می باشد. همچنین یکی از مهمترین وظایف بایوس، برقراری ارتباط میان قطعات مختلف سخت افزاری از جمله کارت گرافیک، هارد،  CPU و. است. 
بایوس به صورت یک آی سی کوچک بر روی مادربرد لپ تاپ قرار گرفته و درون آن یک برنامه می باشد. این قطعه بر خلاف ظاهر کوچک خود، عملکردی گسترده دارد و وارد شدن آسیب به آن می‌تواند، به طور کلی باعث مختل شدن عملکرد لپ تاپ و قطعات آن شود. در واقع کارکرد صحیح بسیاری از قطعات مهم مانند کارت گرافیک، هارد،  CPU و. بستگی به عملکرد درست بایوس دارد. 
کمپانی های سازنده، برای ارتقا و ارائه امکانات بیشتر، هر چند وقت یک بار نسخه جدیدی از تنظیمات بایوس را در اختیار کاربران قرار می‌ دهند. شرکت لنوو هم در جهت رفع اختلالات، افزایش سرعت لپ تاپ، بهبود روابط کاربری، ارائه امکانات بیشتر و. در تلاش است هر بار نسخه به روز تری نسبت به نسخه های قبلی خود را، در اختیار کاربران قرار دهد. 
اما به روز رسانی بایوس لپ تاپ لنوو، نیازمند یادگیری آموزش‌ ها و مراحلی است که در این مقاله به آن اشاره کرده ایم. شما با آپدیت بایوس لپ تاپ خود شاهد برطرف شدن بسیاری از عیوب نرم افزاری خواهید بود. همچنین می توانید از امکانات ویژه ای که کمپانی سازنده در آخرین ورژن تنظیمات بایوس خود ارائه کرده است، بهره ببرید. 

علائمی که نشان می دهد لپ‌ تاپ‌ لنوو نیازمند به روز رسانی بایوس است:

1- گاهی اوقات کاربران به دلیل قدیمی بودن ویندوز سیستم خود، به ارتقاء آن به نسخه های جدیدتر دست می زنند. در این حالت ممکن است پس از نصب ویندوز جدید، متوجه برخی ناهماهنگی‌ ها و ایجاد اختلالات در بخش نرم‌افزار لپ‌تاپ‌ لنوو خود شوید. شما می‌ توانید برای رفع اختلالات رخ داده، ابتدا بایوس خود را آپدیت کنید. به روز رسانی بایوس می‌تواند بسیاری از مشکلات نرم افزاری سیستم را، به ویژه پس از ارتقا ویندوز، رفع نماید.
2- معمولاً کاربران، هنگامی که در صورت آپدیت نبودن بایوس لپ تاپ خود، به ارتقاء قطعات سخت افزاری مهم مانند هارد، کارت گرافیک و. اقدام می نمایند، متوجه اختلالاتی در عملکرد لپ‌ تاپ می شوند. این اختلالات می‌تواند به صورت نمایش صفحه آبی رنگ، ری استارت شدن سیستم به صورت مکرر، عدم شناسایی رم توسط لپ تاپ و. بروز کند. در این حالت اولین راه برای رفع چنین مشکلاتی، آپدیت کردن بایوس به آخرین نسخه ارائه شده آن، توسط کمپانی سازنده می باشد. 
3- Turbo Boots قابلیتی بوده که در لپ تاپ های چند هسته ای ارائه شده است. این حالت باعث می‌شود پردازنده بتواند در انجام پردازش‌ های سنگین لپ‌ تاپ موفق ظاهر شود. این حالت یکی از قابلیت های مهم در لپ تاپ هایی است که از آن ها برای پردازش های سنگین نظیر انجام امور گرافیکی و استفاده از برنامه های سنگین، اجرای بازی های سنگین و. استفاده می شود. چنانچه هنگام اجرای برنامه های سنگین، سیستم شما در حالت Turbo Boots قفل می کند، می توانید با آپدیت کردن بایوس لپ تاپ لنوو خود، به تکرار این مشکل پایان دهید. 
4- گاهی اوقات ممکن است حین استفاده از سیستم، متوجه بروز برخی اختلالات مانند عدم شناسایی ورودی خروجی های مختلف نظیر usb، عدم عملکرد تاچ پد، هنگ کردن لپ تاپ در صفحه اول بوت، خاموش شدن اتفاقی و ناخواسته سیستم، عدم خواندن هارد توسط سیستم و. شوید. یکی از مواردی که باعث ایجاد ناهماهنگی های نرم افزاری و ایجاد چنین مشکلاتی در سیستم عامل می شود، عدم آپدیت بایوس است. برای رفع آن می توانید بایوس لپ تاپ لنوو خود را به‌ روز رسانی کنید. اگر پس از ارتقاء نسخه بایوس سیستم، مشکلات ذکر شده رفع نشد، می‌ توانید در جهت حل مشکلات نرم افزاری لپ تاپ لنوو خود، به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو در کرج مراجعه نمایید. 

مراحل آپدیت بایوس لپ تاپ لنوو در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو کرج

(1در جهت دریافت نسخه ای مطمئن از تنظیمات بایوس لپ تاپ خود، پیشنهاد می شود به سایت اصلی کمپانی لنوو مراجعه کنید و به روز ترین نسخه بایوس را دریافت کرده و آن را نصب نمایید. 
(2می توانید برای دریافت فایل آپدیت بایوس لپ تاپ لنوو، مدل سیستم خود را در کادر جستجو وارد کرده و سرچ کنید. 
(3پس از جستجو و پیدا کردن مدل لپ تاپ خود، تمامی نرم افزار ها، درایورها و به‌ روز رسانی‌ های موجودی که برای لپ تاپ لنوو شما در نظر گرفته شده است را مشاهده می نمایید. 
(4آخرین نسخه از آپدیت بایوس متناسب با مدل لپ تاپ لنوو خود را پیدا کرده و بر روی لینک دانلود آن کلیک کنید. 
(5پس از اتمام دانلود می توانید به سادگی این برنامه را مانند سایر نرم افزار ها بر روی لپ تاپ خود نصب کنید. 
(6پس از اتمام مراحل نصب، سیستم شما به صورت خودکار ری استارت شده که پس از راه اندازی مجدد، می توانید تغییرات حاصل از آپدیت بایوس لپ تاپ خود را مشاهده نمایید. 
چنانچه در زمینه نصب و راه اندازی نرم افزار بر روی لپ تاپ از مهارت و اطلاعات لازم برخوردار نیستید، می توانید آپدیت بایوس لپ تاپ لنووی خود و رفع دیگر مشکلات و اختلالات نرم‌افزاری را، به متخصصان خبره ی ما در نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو در کرج بسپارید.


منبع: آموزش مراحل آپدیت بایوس لپ تاپ لنوو در نمایندگی لنوو کرج

علل اصلی خرابی کارت گرافیک لپ تاپ لنوو

علل خرابی کارت شبکه و تاثیرات آن بر روی سیستم

علل اصلی خرابی اسپیکر لپ تاپ لنوو و راه مقابله با آن

تاپ ,لپ ,بایوس ,لنوو ,های ,آپدیت ,لپ تاپ ,بایوس لپ ,تاپ لنوو ,آپدیت بایوس ,می توانید ,مراحل آپدیت بایوس ,کارت گرافیک، هارد، 

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

لوله کاروگیت, پایپ گستر فانوس خیال آموزش بورس دیجیتال مارکتینگ تجهیزات دندانپزشکی آموزش آشپزی آسان فرکتال سیب kiana-ava فروشگاه ارزان فایل Hochzeitskleider Online