محل تبلیغات شما

علائم خرابی برد پاور مانیتور و روش‌های جلوگیری از آن

عملکرد برد پاور در مانیتور لنوو

برد پاور، قطعه مشترک در تمامی دستگاه های الکترونیکی از جمله مانیتور می باشد. نام دیگر این قطعه مهم منبع تغذیه بوده و همانطور که از عنوانش پیداست، وظیفه آن تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز قطعات مانیتور است. 
برد پاور که از مهمترین بخش های مانیتور می باشد و اهمیت آن هنگامی مشخص می‌شود که متحمل آسیب شده و دچار از کار افتادگی شود. به طوری که اگر برد پاور مانیتور لنوو شما از بین برود دیگر نمی تواند به وظیفه خود یعنی همان تامین برق مورد نیاز قطعات مانیتور عمل کند. بنابراین انرژی الکتریکی قطعات مانیتور فراهم نشده و صفحه نمایش خاموش باقی می ماند.
از آنجایی که برد پاور مانیتور لنوو شما مستقیم به برق ۲۲۰ ولت شهری متصل است، نوسانات نامناسب برق می تواند به صورت مستقیم بر روی آن تاثیر گذاشته و در صورت شدید بودن سبب خرابی کامل برد پاور شوند. از طرف دیگر نفوذ رطوبت و آب خوردگی نیز همواره از مواردی بوده که سبب خرابی قطعات مختلف سخت افزاری و از کار افتادگی آن ها از جمله بخش برد پاور مانیتور می شود. 

علائم آسیب دیدگی برد پاور مانیتور لنوو

هرگونه خرابی و آسیب‌دیدگی در هر یک از قسمت های یک دستگاه همواره نشانه‌هایی به همراه دارد که شما برای تشخیص دقیق قطعه آسیب دیده باید با علائم و نشانه های آن آشنا شوید. تا در صورت مشاهده به درستی دستگاه خود را مورد بررسی و عیب یابی قرار داده و آن را به نمایندگی تعمیرات لنوو در کرج منتقل کنید. 
حال می‌خوانیم علائم نشان دهنده خرابی برد پاور مانیتور لنوو را برای شما شرح دهیم تا در صورت مشاهده سریعا اقدام به تعمیر آن نمایید. 

عدم روشن شدن مانیتور

یکی از علائم خرابی برد پاور مانیتور، روشن نشدن مانیتور است. اگر پس از روشن شدن دستگاه متوجه صدای فن که نشان دهنده کار کردن دستگاه است شدید و همچنان مانیتور خاموش باقی ماند، ریشه مشکل روشن نشدن آن می تواند مربوط به قسمت برد پاور باشد. 
البته گاهی اوقات ممکن است علل روشن نشدن مانیتور دستگاه شما مربوط به اختلالات پیش آمده در کابل برق باشد. بنابراین اول بهتر است از سلامت کامل کابل برق مانیتور مطمئن شوید و در صورت سالم بودن از روش های دیگر استفاده کنید. 
به این منظور کافی است که کابل برق دیگری که از سالم بودن آن مطمئن هستید را به مانیتور وصل کرده و دوباره آن را چک کنید. اگر مانیتور لنووی شما روشن شد، مشخص است که اشکال از کابل برق بوده اما اگر همچنان خاموش باقی ماند، می تواند علل دیگری داشته باشد که یکی از آن ها خرابی برد پاور است. 

خاموش و روشن شدن مانیتور به صورت مکرر

از دیگر اختلالات پیش آمده در مانیتور های لنوو که پس از رویت آنها باید به سلامت مانیتور خود شک کنید، روشن و خاموش شدن ناگهانی است . اگر در حین کار با سیستم متوجه خاموش شدن مانیتور به صورت اتفاقی شدید و پس از مدتی بدون صورت گرفتن هیچ اقدامی از سوی شما مانیتور خود به خود روشن شد، این مشکل می‌تواند مربوط به خرابی برد پاور باشد. 
البته گاهی اوقات رخ دادن چنین اتفاقی امری طبیعی است که دلایلی چون قطع اتصال برق و. دارد. اما اگر چنین مشکلی را پشت سر هم و به صورت متعدد مشاهده کردید، باید بدانید که دلیل اصلی آن خرابی و آسیب دیدگی برد پاور است. 
از آنجایی که برد پاور منبع تغذیه تمامی دستگاه های الکترونیکی از جمله مانیتور بوده و وظیفه آن تامین برق مورد نیاز می باشد، قطعاً آسیب دیدن آن می تواند در انتقال برق به قطعات مختلف مانیتور اختلال ایجاد کرده و سبب قطع و وصلی برق شود که نتیجه آن خاموش و روشن شدن اتفاقی مانیتور است.
 گاهی اوقات آسیب دیدگی برد پاور آنقدر شدید بوده، که مانیتگر بلافاصله پس از روشن کردن، خاموش شده و دیگر روشن نمی شود. در این حالت توصیه میکنم برای جلوگیری از افزایش خرابی و از کار افتادن مانیتور، سریعا آن را به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو در کرج بسپارید. 

نوسانات نامناسب برق، از علل شایع آسیب دیدگی برد پاور مانیتور لنوو

همانطور که می‌دانید، برد پاور برق شهری را دریافت کرده و آن را بین دیگر قطعات مانیتور تقسیم کرده و انرژی مورد نیاز را به دیگر بخش ها منتقل می کند. بنابراین اگر برق شهری دارای نوسانات نامناسب باشد، آسیب های شدیدی به برد پاور وارد می کند که گاهی ممکن است سبب از کار افتادن آن شود.
بهترین روش در جلوگیری از بروز این اتفاق، استفاده از محافظ برق است. محافظ برق که جهت پیشگیری از این دسته اتفاقات طراحی شده، می‌تواند نوسانات نامناسب برق شهری را مهار کرده و مانع از ورود آن ها به مانیتور لنووی شما شود. البته این نوع از مشکلات فقط مربوط به مانیتور نیست. بلکه تمامی دستگاه های الکترونیکی در اثر وارد شدن نوسانات برق به آن ها، دچار آسیب دیدگی جبران ناپذیری می شوند.  اما استفاده از یک محافظ برق خطر ناشی از آن را تقریباً به صفر می رساند. پس بهتر است همواره در استفاده از مانیتور و یا هر دستگاه الکترونیکی دیگر، محافظ برق را فراموش نکنید.


منبع: تعمیرات برد پاور مانیتور لنوو

علل اصلی خرابی کارت گرافیک لپ تاپ لنوو

علل خرابی کارت شبکه و تاثیرات آن بر روی سیستم

علل اصلی خرابی اسپیکر لپ تاپ لنوو و راه مقابله با آن

مانیتور ,پاور ,برد ,برق ,روشن ,خرابی ,برد پاور ,پاور مانیتور ,آسیب دیدگی ,مانیتور لنوو ,آن را ,نیاز قطعات مانیتور

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فروشگاه اینترنتی نگار بیوتی شاپ مدرسه زیبا آکادمی 2080 طبیعت سبز سرماگرما گل پیچک آشنایی با ظروف یکبار مصرف قنادی نگین کویر فروش محصولات زناشویی و مطالب زندگی زناشویی quaitymp