محل تبلیغات شما

آموزش مرحله به مرحله تمیز کردن کول پد توسط نمایندگی لنوو در کرج

نقش کول پد در سلامت لپ تاپ

کول پد یکی از وسایل جانبی لپ تاپ بوده که در جهت خنک سازی بهتر این سیستم توسط کاربران به کار گرفته می شود. همانطور که می دانید، قطعات لپ تاپ همانند کامپیوتر دارای یک محفظه جداگانه به نام کیس در جهت نصب و نگهداری نبوده و تمامی قسمت های آن به صورت فشرده، در بدنه باریک و محفظه کوچک لپ تاپ جای گرفته‌ اند. به دلیل فشردگی این قطعات بر روی همدیگر، باید گرمای تولید شده از سوی بخش‌ های پردازنده، توسط یک سیستم خنک کننده کنترل شود. 
بنابراین تولید کنندگان به طراحی و ارائه فن هایی در داخل بدنه لپ تاپ در جهت تعادل دما و پیشگیری از افزایش گرما و بروز عواقب مخرب آن اقدام نمودند. اما گاهی اوقات به ویژه هنگام پردازش های سنگین و اجرای برنامه‌ ها و بازی های گرافیکی، فن لپ تاپ به تنهایی قادر به خنک کردن سیستم و جلوگیری از داغ کردن لپ تاپ نمی باشد. به همین منظور کارشناسان به عرضه فن های مجزا در جهت پیش برد بهتر این امر تصمیم گرفتند. 
کول پد ها فن های مجزایی هستند که بسته به نوع قدرت خود، دارای یک یا چند پروانه فن در جهت خنک سازی سیستم می باشند. فن های خنک کننده در داخل بدنه کول‌ پد قرار گرفته و قسمت روی آن با یک صفحه فی پوشانده شده است. صفحه جلوی کول پد که لپ تاپ بر روی آن قرار می گیرد، دارای منافذی بوده که سبب می‌ شوند هوای تهویه شده از سوی فن با لپ تاپ و اجزای آن تماس داشته و گرمای تولید شده از سوی قطعات سخت افزاری کاهش پیدا کند. 
این وسیله جانبی لپ تاپ علاوه بر خنک سازی دستگاه و پیشگیری از مشکل رایج داغ کردن سیستم و عواقب خطرناک آن، از ورود آشغال های ریز و گرد و خاک به لپ‌ تاپ نیز تا حد زیادی پیشگیری می‌ کند. بهتر است که به جای قرار دادن لپ تاپ بر روی محیط های نامناسب مانند فرش، پتو، بالشت و. کول پد را به عنوان سطح زیرین لپ تاپ خود انتخاب کرده، تا هم از ورود پرز، مو گرد و خاک و دیگر آلودگی ها به قسمت های داخل بدنه و تخریب آنها پیشگیری شود، و هم تهویه هوا و اعتدال دما به خوبی صورت گرفته و این دستگاه از داغ شدن مکرر بخش های سخت افزاری و نقص عملکرد آنها در امان بماند. 
بنابراین کول پد مناسب ترین وسیله برای سطح زیرین لپ تاپ بوده که نه تنها برای این دستگاه مضر نیست، بلکه استفاده از آن بسیار مفید بوده و به عملکرد بهتر سیستم و افزایش طول عمر قطعات سخت افزاری می‌ انجامد. 

چه زمان باید به تمیز کردن کول پد لپ تاپ اقدام کرد؟ 

همانطور که گفته شد، از آنجایی که لپ تاپ دارای یک بدنه کوچک و باریک در جهت نصب و نگهداری قطعات مختلف سخت افزاری است و این قطعات به صورت فشرده در کنار همدیگر قرار گرفته‌ اند، مشکل مخرب داغ شدن قطعات الکترونیکی و عواقب خطرناک آن در این نوع از دستگاه ها بسیار رایج می باشد. 
به این منظور در کنار این قطعات یک پروانه فن قرار گرفته شده است که با چرخش خود به جا به جایی هوا و تعادل دما کمک می‌ کند. اما این فن کوچک به تنهایی قادر به خنک سازی سیستم نبوده و به همین دلیل فن های جداگانه ای برای پیشگیری از داغ شدن لپ تاپ در نظر گرفته شده اند. 
کول پد ها به صورت فن هایی مجزا از سوی شرکت‌ های تولید کننده در جهت خنک سازی سیستم های لپ تاپ ارائه شده اند. استفاده از کول‌ پد علاوه بر تعادل دما و پیشگیری از داغ کردن لپ تاپ و آسیب های مخرب آن، جلوگیری از ورود آشغال های ریز و گرد و خاک و انباشت آلودگی در قسمت‌ های سخت افزاری و تخریب آنها را به همراه دارد. 
اما یکی از مشکلاتی که ممکن است پس از مدتی از استفاده ی کول‌ پد رخ دهد، کثیف شدن قسمت‌ های داخلی این وسیله جانبی و انباشت آلودگی در قسمت پروانه فن است. از آنجایی که بدنه کول‌ پد دارای منافذی در جهت تهویه هوا می باشد، احتمال ورود انواع آشغال و مواد مضر دیگر به این وسیله بسیار زیاد است. این مشکل یک امر رایج در استفاده از کول‌ پد است و برای پیشگیری از بروز آن نیز کاری از عهده کار بر نمی آید. 
نفوذ آشغال های ریز، گرد و خاک، چربی، مواد چسبنده و. به داخل فن و انباشته شدن آلودگی می‌ تواند عدم عملکرد صحیح و در نهایت از کار افتادگی کول پد و فن های داخل آن را در پی داشته باشد. از این رو متخصصان نمایندگی لنوو در کرج همواره توصیه می کنند هر چند ماه یک بار، کول پد لپ تاپ خود را باز کرده و فن های موجود در آن را از آلودگی و آشغال های نفوذ کرده پاکسازی نمایید. 
این کار به کول پد لپ تاپ شما جانی تازه بخشیده چرا که انباشته شدن آشغال در قسمت فن کول پد می تواند عملکرد چرخش پروانه را بسیار کند کرده، که در نهایت از کار افتادگی این وسیله را به همراه خواهد داشت. از این رو بهتر است توصیه متخصصان در زمینه تمیز کردن این سیستم خنک کننده را جدی بگیرید. 
در ادامه چگونگی تمیز کردن کول پد لپ تاپ به صورت مرحله به مرحله توسط متخصصین تعمیر لپ تاپ لنوو کرج آموزش داده شده است، که شما می توانید در صورت داشتن تجربه و دانش کافی در این زمینه، با یادگیری مراحل تمیز کردن این وسیله جانبی و اعمال به موقع و مرتب آن، از خرابی و نقص عملکرد کول پد لپ تاپ خود جلوگیری کنید. 

مراحل تمیز کردن کول پد لپ تاپ

(1برای تمیز کردن کول پد، باید اطلاعات و تجربه کافی در این زمینه را داشته باشید. چرا که باز و بست غیر اصولی و انجام نادرست دیگر مراحل این امر می‌ تواند به بخش‌ های مختلف آن آسیب وارد کرده و باعث خرابی کول‌ پد شود. در صورت داشتن مهارت کافی برای تمیز کردن کول پد لپ تاپ خود، تنها نیازمند یک پیچ گوشتی متناسب با نوع پیچ های این دستگاه، یک فرچه مناسب و یک دستمال پارچه ای هستید. 
(2برای شروع، ابتدا کول پد را پشت و رو کرده و با کمک پیچ گوشتی، پیچ های آن را به آرامی باز کنید. سپس قاب پشتی را جدا کرده و پیچ ها را در محلی مناسب قرار دهید تا پس از اتمام مراحل تمیز کاری فن ها، در دسترس باشد. 
(3پس از جداسازی قاب‌ پشت کول پد، پروانه فن را تماشا می کنید. حال با یک فرچه تمیز به آرامی گرد و خاک انباشته شده در بخش پره های فن را تمیز کنید. 
(4پس از پاکسازی گرد و خاک و آشغال های ریز، دستمال پارچه ای را با مقدار کمی از مایعات مرطوب کرده و با دقت پره های فن را از مواد چسبیده شده و چربی ها پاک نمایید. 
(5پس از تمیز کردن فن های داخلی، قاب پشتی را با توجه به اتصالات سابق دوباره به بدنه کول‌ پد متصل کرده و پیچ ها را در جای خود بسته و محکم کنید. 
(6سپس در آخر پس از اتمام مراحل تمیز کردن فن های کول پد، می توانید تاثیر این امر در صحت و سرعت عملکرد این دستگاه را به خوبی مشاهده نمایید. 

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو در کرج

نمایندگی لنوو در کرج، یک مجموعه پیشرفته در زمینه تعمیرات انواع مدل های لپ تاپ لنوو در کرج می باشد. این مجموعه بزرگ با توجه به متخصصان فوق حرفه‌ ای موجود و همچنین دستگاه ها و ابزار آلات به روز و پیشرفته می تواند با اعمال نوین ترین روش ها در عیب یابی و بررسی مشکل سیستم و رفع اختلالات روی آمده، بهترین خدمات ممکن را در جهت رفاه کامل شما کاربران لپ تاپ های لنوو در کرج ارائه دهند. تمامی امور سخت افزاری از جمله تعمیر و تعویض پاور، فن، کیبورد، ال سی دی، کابل فلت و همچنین ارتقای قطعاتی همانند هارد رم و. در نمایندگی لنوو کرج، با بهترین روش های روز دنیا صورت می گیرد. 
همچنین شما می توانید پس از بروز مشکلات نرم افزاری نظیر هنگ کردن سیستم، کرش های مکرر و ناگهانی، نمایش مداوم صفحه آبی مرگ ویندوز و دیگر امور مربوطه مانند نصب و تعویض ویندوز، نصب انواع نرم افزار های عمومی و تخصصی، نصب و راه اندازی آنتی ویروس اورجینال و آپدیت دوره‌ ای آن، ریکاوری اطلاعات هارد معیوب، ویروس کشی سیستم و. نیز به نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ لنوو در کرج مراجعه کرده تا مشکل روی داده به بهترین شیوه ممکن برطرف شده و در اسرع وقت در جهت رفاه فوق شما کاربران لپ تاپ های لنوو در کرج، ارائه گردد.منبع: مراحل آموزش تمیز کردن کول پد لپ تاپ لنوو

علل اصلی خرابی کارت گرافیک لپ تاپ لنوو

علل خرابی کارت شبکه و تاثیرات آن بر روی سیستم

علل اصلی خرابی اسپیکر لپ تاپ لنوو و راه مقابله با آن

های ,تاپ ,لپ ,پد ,فن ,کول ,لپ تاپ ,کول پد ,تمیز کردن ,در جهت ,پد لپ

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خانه هنرمندان قاین ♥♥ ... رویای خیس ... ♥♥ فرکتال هنر آغوشی چیکو مدل Myamaki آموزش سئو سایت روناس ترنج روناس طرح خرید اینترنتی انواع جاکفشی مدرن،جاکفشی ایستاده،جاکفشی ام دی اف ساخت لایت باکس پلکسی MEDICINE