محل تبلیغات شما

بررسی راهکار های افزایش سرعت و دقت ماوس در نمایندگی لنوو کرج

ماوس لپ تاپ لنوو

ماوس از لوازم جانبی لپ تاپ بوده که یکی از مهم‌ترین راه‌ های ارتباطی کاربر با سیستم نیز به شمار می رود. از طریق این وسیله می توان در صفحه نمایش جابجا شده و امور زیادی را به انجام رسانید. به طوری که کار کردن با کامپیوتر بدون ماوس تقریباً غیر ممکن و کار با لپ تاپ نیز بسیار سخت می شود. به همین علت این وسیله از مهم ترین لوازم جانبی لپ تاپ به شمار می‌ رود. 
ماوس به طور کلی در دو نوع بی سیم و سیمی ارائه شده است. ماوس های دارای سیم از طریق سیم مربوطه و پورت usb به لپ تاپ وصل شده و مدل های بی سیم با کمک دانگل های مخصوص و از طریق usb با سیستم ارتباط برقرار می‌ کنند. کاربران می‌ توانند با توجه به نوع نیاز و سلیقه شخصی، از هر کدام از این دو مدل استفاده نمایند. 
لپ تاپ ها یک ابزار با کارایی موس داشته که آن را تاچ پد می‌ نامند تاچ پد صفحه ای مستطیل شکل در کنار صفحه کلید لپ تاپ بوده که نقش و عملکرد ماوس را ایفا می‌ کند. با این تفاوت که ماوس یک قطعه جداگانه بوده و در صورت خرابی آن، می توان به راحتی و بدون باز و بست لپ تاپ، به تعمیر یا تعویض این وسیله پرداخت. این موضوع با توجه به حساسیت و آسیب پذیری زیاد تاچ‌ پد مهم تر نیز می شود. 
ماوس از سرعت بالاتری نسبت به تاچ‌ پد برخوردار بوده و دقت آن نیز نسبت به صفحه تاچ پد بیشتر است. از این رو کاربران به علت افزایش سرعت در امور خود و انجام دقیق تر کارها، از ماوس به جای تاچ پد استفاده می‌ نمایند و تنها در مواقع وم و در دسترس نبودن این وسیله جانبی، تاچ پد را به کار می گیرند. شما نیز بهتر است در جهت راحتی خود و انجام سریع تر و دقیق تر کارها، از ماوس استفاده کنید. 
ماوس از سرعت بسیار بالایی در ارائه امور مورد نظر کاربر برخوردار است. اما گاهی اوقات کاربران بسته به نوع کار خود با سیستم، به سرعت و یا دقت بالاتری از ماوس نیاز دارند. در این حالت راهکار هایی برای افزایش این دو مورد وجود داشته که در ادامه این مقاله، برای شما کاربران لپ تاپ های لنوو شرح داده شده است. 

افزایش دقت ماوس با قابلیت Enhance Pointer Precision 

یکی از موثر ترین راه ها برای دقیق تر کردن عملکرد ماوس لپ تاپ، استفاده از قابلیت Enhance Pointer Precision است. این قابلیت از طریق تنظیمات کنترل پنل قابل اجرا است و شما می توانید برای تنظیمات ماوس لپ تاپ به بخش کنترل پنل ویندوز وارد شده و با فعالسازی گزینه Enhance Pointer Precision امکانات مختلفی را برای خود فراهم نمایید. 
با فعال کردن این گزینه، لرزش های ماوس لپ تاپ کاهش داده شده و به حداقل می‌ رسد. همچنین قابلیت Enhance Pointer Precision می تواند دقت موس را تا حد زیادی افزایش دهد. زمانی که قابلیت Enhance Pointer Precision فعال شود، هرچه ماوس تر از سوی کاربر حرکت داده شود، حرکت مکان نما دورتر خواهد شد و هرچه ماوس آهسته تر حرکت کند، فاصله حرکت مکان نما کاهش یافته و نزدیک تر می شود. 
در واقع به نوعی می‌ توان گفت گزینه Enhance Pointer Precision علاوه بر افزایش دقت ماوس و کاهش لرزش های آن، فاصله حرکت مکان نما را نیز با توجه به مقدار سرعت و نوع حرکت دادن این وسیله از سوی کاربر، کنترل می نماید. البته باید توجه داشته باشید که استفاده از این گزینه بیشتر از طرف افرادی که با سیستم به انجام امور حساس و دقیق می‌ پردازند صورت می‌ گیرد. 
مثلاً کارمندان و یا کاربر های کامپیوتر های خانگی، که با رایانه خود به انجام امور ساده و روزمره می پردازند، این گزینه را خاموش و غیر فعال نگه داشته و با همان سرعت و دقت اولیه و تنظیمات پیش فرض ماوس کار های خود را انجام داده و تنظیمات مربوطه را دستکاری نمیکنند. در واقع کسانی که با لپ تاپ به انجام امور حساس مانند امور گرافیکی و استفاده از نرم افزار های تخصصی مشغول هستند، با فعال کردن قابلیت Enhance Pointer Precision دقت موس را بیشتر کرده و با کاهش لرزش های آن به کمترین میزان ممکن کارهای خود را به بهترین نحو انجام می دهند. 

افزایش سرعت ماوس از طریق قابلیت DPI

همانطور که در قسمت های قبل گفته شد، ماوس از سرعت و دقت بالاتری نسبت به تاچ پد برخوردار بوده و استفاده از آن نیز بسیار راحت تر می باشد. به همین علت است که کاربران در بیشتر مواقع، تاچ پد را غیر فعال نگه داشته و تنها در مواقع ضروری و هنگام عدم دسترسی به ماوس این ابزار را به کار می گیرند. چرا که ماوس سرعت بالاتری نسبت به تاچ‌ پد داشته و هنگامی که کاربران از این وسیله جانبی استفاده می نمایند، امور مورد نظر بسیار سریع تر پیش خواهد رفت. 
البته گرچه ماوس سرعت زیادی در ارتباط گرفتن با سیستم دارد، اما گاهی اوقات کاربران بسته به نوع امور خود، به سرعت بیشتری از این وسیله نیازمند هستند. در این حالت گزینه هایی در جهت سریع تر شدن عملکرد ماوس در نظر گرفته شده است. یکی از مواردی که می‌ تواند در زمینه افزایش سرعت ماوس موثر ظاهر شود، قابلیت  DPI است. 
این گزینه یکی از گزینه های مربوط به بخش تنظیمات این وسیله جانبی بوده که به کنترل سرعت آن می پردازد. برای دسترسی به قابلیت DPI به قسمت کنترل پنل وارد شده و گزینه ی Enhance Pointer Precision را در جهت دسترسی به تنظیمات دقت ماوس را فعال نمایید. حال می توانید با وارد شدن به قسمت Hardware and Sound گزینه Mouse را فعال نمایید. پس از انجام این چند مرحله ساده در بخش تنظیمات ماوس لپ تاپ، شاهد سریع تر شدن عملکرد ماوس و دقت بیشتر آن خواهید بود. 
در این حالت لرزش های موجود که می تواند انجام امور حساس را با مشکل روبرو سازد، تا حد زیادی کنترل شده و به کمترین میزان خود کاهش خواهد یافت. البته باید بدانید اعمال این نوع تنظیمات، هنگامی که به انجام کارهای روزانه و ساده با سیستم مشغول هستید، لازم نبوده و نمی تواند تاثیر آن چنانی در روند عملکرد آن داشته باشد. 
این قابلیت بیشتر مورد استفاده کسانی قرار می‌ گیرد که با سیستم خود به کارهای حساس پرداخته و به این جهت نیازمند دقت و سرعت بیشتری هستند. مثلاً گرافیست ها برای انجام بهتر امور گرافیکی معمولاً قابلیت DPI را فعال می‌ کنند. و یا گیمرها بسته به نوع بازی خود می توانند در جهت پیش برد بهتر عملکرد لپ تاپ، این گزینه را فعال نمایند. این قابلیت به سادگی از طریق وارد شدن به بخش تنظیمات مربوطه قابل دسترسی است. البته باید بدانید برخی از ماوس ها دارای دکمه هایی بوده که از طریق آن می توان دقت سرعت و دیگر گزینه های مربوطه را تنظیم و کنترل کرد. 

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو در کرج

نمایندگی لنوو در کرج، یک مجموعه بزرگ در زمینه تعمیرات انواع مدل های لپ تاپ لنوو و رفع اختلالات نرم‌ افزاری و ترمیم آسیب دیدگی و خرابی های موجود در قسمت‌ های سخت‌ افزاری این نوع دستگاه ها می باشد. تمامی امور سخت افزاری نظیر تعمیر و تعویض کیبورد، پاور، ال سی دی، کارت گرافیک و ارتقای حافظه رم، هارد و. توسط کارشناسان فوق حرفه ای و با استفاده از پیشرفته ترین امکانات و اعمال نوین ترین روش ها، در مراحل مختلف عیب یابی تا تست نهایی توسط نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو در کرج صورت می‌ گیرد. 
همچنین تمامی امور نرم‌ افزاری اعم از نصب ویندوز در کرج، ویروس کشی لپ تاپ آلوده، نصب انواع نرم افزار های تخصصی و عمومی  نصب و راه‌ اندازی آنتی ویروس معتبر و به روزرسانی مرتب آن، بازیابی اطلاعات پاک شده هارد و رفع  اختلالات نرم‌ افزاری رایج مانند هنگ کردن سیستم به صورت مکرر، بروز کرش های مداوم، نمایش پی در پی پیغام صفحه آبی و. نیز به بهترین نحو ممکن و در اسرع وقت توسط نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو در کرج، انجام می شود.منبع: ترفند های افزایش دقت و سرعت ماوس لپ تاپ لنوو

علل اصلی خرابی کارت گرافیک لپ تاپ لنوو

علل خرابی کارت شبکه و تاثیرات آن بر روی سیستم

علل اصلی خرابی اسپیکر لپ تاپ لنوو و راه مقابله با آن

ماوس ,های ,لپ ,تاپ ,سرعت ,دقت ,لپ تاپ ,این وسیله ,enhance pointer ,تاچ پد ,pointer precision ,enhance pointer precision ,قابلیت enhance pointer ,گزینه enhance pointer ,گاهی اوقات کاربران

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

قیمت سکه در بازار فروشگاه اینترنتی شرکت خزرفن دلنوشته های من گلبرگ میخک ساخت انواع کباب پزهای تابشی اتوماتیک شیدپخت lalekhani155 سلامتی ایران بلیت raziejazayeri1364